Deltagerliste Jylland 2016


Deltagerliste Sundhedskonferencen Jylland, Bygholm i Horsens 2. november 2016

I alt 169 konferencedeltagere. Listen senest opdateret d. 18. oktober 2016

Mette Gade Psykiatrien i region Syddanmark/Esbjerg Sygeplejerske Esbjerg
Gitte Vestergaard Clausen Psykiatrisk Akutmodtagelse Sygeplejerske Esbjerg
Mette Rasmussen Sydvestjysk Sygehus Uddannelseskonsulent Esbjerg
Helle Richter Sydvestjysk sygehus Uddannelseskonsulent Esbjerg
Jytta Brun Sørensen Hammel Neurocenter Afdelingssygeplejerske Favrskov
Mette Torbensen Hammel Neurocenter Ledende Ergoterapeut Favrskov
Merete Stubkjær Christensen HE Midt, Regionshospitalet Hammel Neurocenter Ledende Overlæge Favrskov
Mette Schrøder HE Midt, Regionshospitalet Hammel Neurocenter Ledende Terapeut Favrskov
Torben Kulmbach Anæstesi/Nykøbing F. Sygehus Afdelingssygeplejerske Guldborgsund
Birger Taylor Nykøbing Falster Sygehus Ledende Overlæge Guldborgsund Kommune
Rikke Steener Olsen Nykøbing Falster Sygehus Ledende Oversygeplejerske Guldborgsund Kommune
Christina Bjerking Hedensted Kommune Distriktsleder Hedensted
Birgit Munk Hansen Social Omsorg, Leder Af Staben Hedensted
Inga Larsen Voksenhandicap Afdelingsleder Hedensted Kommune
Jørgen Nørgaard Christensen Voksenhandicap Afdelingsleder Hedensted Kommune
Mette Boelt Kristiansen Voksenhandicap Pædagogisk Konsulent Hedensted Kommune
Marie Holm Voksenhandicap Udviklingskonsulent Hedensted Kommune
Liv Gøtzsche Med afd hev Overlæge Herning
Janet Mary Hansen Hospitalsenheden Vest Uddannelseskoordinator Herning Kommune
Susanne Gammelgaard Ortopædkirurgisk afdeling Afdelingssygeplejerske Holstebro
Lone Geertsen Ortopædkirurgisk afdeling Oversygeplejerske Holstebro
Maibritt Graakjær Lange Ortopædkirurgisk afdeling Sekretær Holstebro
Pia Gulbech Clausen ortopædkirurgisk afdeling Specialeansvarlig Sygeplejerske Holstebro
Britta Pape Ortopædkirurgisk afdeling Specialeansvarlig Sygeplejerske Holstebro
Pernille Staal Thiesen Ortopædkirurgisk afdeling, Regionshospital Holstebro Specialeansvarlig Sygeplejerske Holstebro
Tove Watson Hospitalsenheden Vest Uddannelseskonsulent Holstebro Kommune
Charlotte Larsen Hospitalsenheden Horsens Afdelingssygeplejerske Horsens
Kirsten Løth Lysdahl Hospitalsenheden Horsens Afdelingssygeplejerske Horsens
Barbara Smidt Dyrmose Hospitalsenheden Horsens Afdelingssygeplejerske Horsens
Hanne Gyldenløve Hospitalsenheden Horsens Oversygeplejerske Horsens
Tage Carlsen Velfærd og Sundhed, Horsens Kommune Ældre- Og Sundhedschef Horsens Kommune
Karin Holland Velfærd og Sundhed, Sundhed og Omsorg Direktør Horsens Kommune
Lone Nygaard Boysen Velfærd og Sundhed, Sundhed og Omsorg Sundhedscenterleder Horsens KOmmune
Anne Sloth-Egholm Velfærd og Sundhed, Sundhed og Omsorg Sundhedscenterleder Horsens Kommune
Jane Fyhn Danske Bioanalytikere Chef For Fag Og Kommunikation KBH
Martina Jurs Danske bioanalytikere Næstformand Kbh
Dorte Jørgensen Kolding Kommune Leder Af Uddannelse Og Hr Kolding
Kirsten Stabel Kolding Kommune Udviklingschef Kolding
Anne Christensen Det mobile sygehuslaboratorium Sygeplejerske Køge kommune
Johanne Østerbye Middelfart Kommune Hygiejnekonsulent Middelfart Kommune
Joyce Grubbe Region Sjælland Nykøbing F. Sygehus Afdelingssygeplejerske Nykøbing F.
Anne Heide Jensen anhj@regionsjaelland.dk Ledende Ergoterapeut Nykøbing Falster Sygehus
Signe Lind Mortensen Fysio- og Ergoterapien Nykøbing Falster Sygehus Ledende Overfysioterapeut Nykøbing Falster Sygehus
Wicki Lund Smertecenter Syd, OUH Lægesekretær Odense
Jytte Andersen Smertecenter Syd, OUH Socialrådgiver Odense
Kirsten Edlefsen Smertecenter Syd, OUH Socialrådgiver Odense
Regitze Vrads Smertecenter Syd, OUH Sygeplejerske Odense
Bodil Marie Clemensen Akutafdelingen, Regionshospitalet Randers Oversygeplejerske Randers
Conny Overgaard Elmstrøm Anæstesiologisk Afdeling, Regionshospitalet Randers Oversygeplejerske Randers
Nina Dorthea Søndergaard Børne og Gynækologisk Fælles afsnit, Regionshospitalet Randers Oversygeplejerske Randers
Lis Smed Christensen Kirurgisk Afdeling, Regionshospitalet Randers Oversygeplejerske Randers
Bente Birgitte Fogh Medicinsk Afdeling, Regionshospitalet Randers Oversygeplejerske Randers
Karin Riber Region Midt Sygeplejerske Randers
Per E Jørgensen Rigshospitalet Vicedirektør Region Hovedstaden
Karin Skammelsen Hospitalsenhed Midt Funktionsleder Region Midt
Ulla Holm Jensen Børneafdeling, Regionshospitalet Viborg, Hospitalsenhed Midt Afdelingssygeplejerske Region Midtjylland
Karin Vestergaard Danske Bioanalytikere Midtjylland Næstformand Region Midtjylland
Karin Vestergaard Danske Bioanalytikere Midtjylland Næstformand Region Midtjylland
Bent Hansen Danske Regioner Formand Region Midtjylland
Karoline Bech Hospitalsenheden Vest Kvalitetskonsulent Region Midtjylland
Annie Schulz Neurologisk afdeling, Vestdansk Center for Rygmarvsskade Afdelingssygeplejerske Region Midtjylland
Heidi Aagaard Neurologisk afdeling, Vestdansk Center for Rygmarvsskade Klinikchef Region Midtjylland
Susanne Berner Neurologisk afdeling, Vestdansk Center for Rygmarvsskade Ledende Ergoterapeut Region Midtjylland
Lasse Thulstrup Neurologisk afdeling, Vestdansk Center for Rygmarvsskade Overfysioterapeut Region Midtjylland
Tove Nedergaard Specialområde Børn og unge, Region Midtjylland Viceområdeleder Region Midtjylland
Bitten Kristensen Århus Universitetshospital Ftr Bioanalytiker Region Midtjylland
Ketty Bruun Aarhus Universitetshospital Uddannelsesansvarlig Bioanalytikerunderviser Region Midtjylland
Brita Mølgård Danske Bioanalytikere Regionsformand Dbio Nordjylland Region Nordjylland
Anette Nikkelsen Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Lægesekretær Region Nordjylland
Lene Vestergaard Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Lægesekretær Region Nordjylland
Ann Engkjær Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Sygeplejerske Region Nordjylland
Dorte Nielsen Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Sygeplejerske Region Nordjylland
Hanne Nørskov Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Sygeplejerske Region Nordjylland
Christina Skov Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Sygeplejerske Region Nordjylland
Winnie Poulsen Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Sygeplejrske Region Nordjylland
Susanne Arieldsen Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Terapeut Region Nordjylland
Lillian Jespersen Regionshospital Nordjylland Afsnitsledende Terapeut Region Nordjylland
Pia Hæstrup Regionshospital Nordjylland Viceklinikchef For Forløb Region Nordjylland
Marianne Sønderkær Regionshospital Nordjylland Viceklinikchef For Hr Region Nordjylland
Lisbeth Schrøder Næstved, Slagelse og Ringsted Sygehuse Ledende Overfysioterapeut Region Sjælland
Anette Hartmann Psykiatrien Region Sjælland Klinisk Uddannelseskonsulent Region Sjælland
Dorte Ørum Psykiatrien Region Sjælland Klinisk Uddannelseskonsulent Region Sjælland
Susanne Andresen Sjællands Universitetshospital Bioanalytikerunderviser Region Sjælland
Lisbeth Trebbien SUH, Roskilde og Køge Uddannelseskonsulent Region Sjælland
Hane Bonde Danske Bioanalytikere Syddanmark Regionsformand Region Syddanmark
Hane Bonde Danske Bioanalytikere Syddanmark Regionsformand Region Syddanmark
Else Bjerrgaard Sydvestjysk Sygehus Esbjerg Bioanalytikerundervisere Region syddanmark
Hanne Emborg Skovdal Sydvestjysk Sygehus Esbjerg Bioanalytikerundervisere Region syddanmark
Liselotte Olesen Sydvestjysk Sygehus Esbjerg Bioanalytikerundervisere Region syddanmark
Merete Primdahl Sydvestjysk Sygehus Esbjerg Bioanalytikerundervisere Region syddanmark
Gitte Erthmann Sygehus Lillebælt Bioanalytikerunderviser Region Syddanmark
Nina Ryssel Mink Sygehus Lillebælt Bioanalytikerunderviser Region Syddanmark
Hanne Nielsen Sygehus Lillebælt Bioanalytikerunderviser Region Syddanmark
Cilia Sindt Sygehus Lillebælt Bioanalytikerunderviser Region Syddanmark
Birgit Meldgaard Sangill Hospitalsenheden Vest Udd.-Ansv.-Lægesekretærer Ringkøbing-Skjern Kommune
Hanne Demant Psykiatrien Region Sjælland Vicedirektør Ringsted
Neel Schalck Bisgaard Sjællands Universitetshospital Hr-Konsulent Roskilde
Pernille Holst Sjællands Universitetshospital Specialkonsulent Roskilde
Søren Møller Petersen Sundhed, Støtte og Omsorg Afdelingschef Samsø
Mette Thomsen Danske Bioanalytikere Regionsformand Silkeborg
Hanne Dalsgaard HE Midt Ledende Overlæge Silkeborg
Jette Risager Plejedistrikt Galten Distriktschef, Plejedistrikt Galten Skanderborg
Stine Hansen Rasmussen Plejedistrikt Galten Teamleder Skanderborg
Gertrud Rostgaard Plejedistrikt Galten Teamleder Skanderborg
Mette Sigaard Plejedistrikt Galten Teamleder Skanderborg
Annamette Stenager Plejedistrikt Galten Teamleder Skanderborg
Ulla Torp Hansen neurorehabilitering skive Specialeansvarlig Fysioterapeut Skive kommune
Eva Hvid Olesen Regionshospital Viborg Ledende Terapeut Skive Kommune
Susie Petersen Psykiatrien Vest Ledende Oversygeplejerske Slagelse
Tove Baun Sygehus Sønderjylland Bioanalytikerunderviser Sønderborg
Grethe Bischke Sygehus Sønderjylland Bioanalytikerunderviser Sønderborg
Pia Bruun Jensen Sygehus Sønderjylland Bioanalytikerunderviser Sønderborg
Randi Duus Sygehus Sønderjylland Bioanalytikerunderviser Sønderborg
Anne Marie Jørgensen Lokalpsykiatrien Vejle Ambulant Sygeplejeske Vejle
Malou Hansen Lokalpsykiatrien Vejle Ambulantsygeplejerske Vejle
Dorthe Holtoug Lokalpsykiatrien Vejle Ambulantsygeplejerske Vejle
Kirsten Vindbjærg Nielsen Lokalpsykiatrien Vejle Ambulantsygeplejerske Vejle
Mette Knudsgaard Sørensen Lokalpsykiatrien Vejle Ambulantsygeplejerske Vejle
Pernille Holck Olsen Lokalpsykiatrien Vejle Diætist Vejle
Anne Holm Lokalpsykiatrien Vejle Ergoterapeut Vejle
Inge Selling Jensen Lokalpsykiatrien Vejle Ergoterapeut Vejle
Marianne B. Sørensen Lokalpsykiatrien Vejle Forløbskoordinator Vejle
Joan Damgaard Lokalpsykiatrien Vejle Forløbskoordinator Vejle
Birthe Faurholt Jacobsen Lokalpsykiatrien Vejle Socialrådgiver Vejle
Michael Just Jensen Lokalpsykiatrien Vejle Socialrådgiver Vejle
Birthe Ladegaard Lokalpsykiatrien Vejle Socialrådgiver Vejle
Nina Centio Hospitalsenhed Midt Uddannelseskonsulent Viborg
Lone Kolbæk Hospitalsenhed Midt, Region Midtjylland Leder, Hr Uddannelse Viborg
Dorthe Goul Regionshospitalet Viborg Afdelingssygeplejerske Viborg
Karen Marie Goul Sørensen Regionshospitalet Viborg Afdelingssygeplejerske Viborg
Karin Hallum Regionshospitalet Viborg Afdelingssygeplejerske Viborg
Kirsten Skytte Regionshospitalet Viborg Afdelingssygeplejerske Viborg
Lise Eiskjær Regionshospitalet Viborg Hotelleder Viborg
Maria Brinck Krog Regionshospitalet Viborg Oversygeplejerske Viborg
Ingelis Sander Regionshospitalet Viborg, Billeddiagnostisk afdeling Afdelingssygeplejerske Viborg
Birgitte Egholm Jacobsen Regionshospitalet Viborg, Billeddiagnostisk afdeling Oversygeplejerske Viborg
Karen Berthelsen Børn & Unge Chefkonsulent Viborg Kommune
Karen Stenstrup Børn & Unge Ledende Sundhedsplejerske Viborg Kommune
Erna Leth Hospitalsenheden Vest Uddannelseskonsulent Viborg Kommune
Freddy Andresen Visitation og Rehabilitering Fagkoordinator Aabenraa kommune.
Jannie Møller Visitation og Rehabilitering Socialrådgiver Aabenraa kommune.
Edith Mølvang Larsen Visitation og Rehabilitering Teamleder Aabenraa kommune.
Susanne Skade Visitation og Rehabilitering Teamleder Aabenraa kommune.
Ulla Bramming Visitation og Rehabilitering Visitator Aabenraa kommune.
Linda Johansen Sygeplejen Oversygeplejerske Aalborg
Kirsten Buhl Povlsen Aalborg universitets hospital Souschef Urologisk Ambulatorium Aalborg
Sanne Brunø-Madsen Aalborg Universitetshospital Afsnitsledende Sygeplejerske Aalborg
Lene Berg Aalborg Universitetshospital Viceklinikchef Aalborg
Charlotte Buch Gøthgen Aalborg Universitetshospital Viceklinikchef Aalborg
Jens Cristoffersen Pensioneret Overlæge i Pædiatri og Kræftrådgiver Aalborg
Bente Würtz Jochumsen VIA University College Ergoterapeut, Lektor Aarhus
Rune Weis Næraa Aarhus Universitetshospital Ledende Overlæge Aarhus
Joan Uhrenholt Aarhus Universitetshospital Organisationskonsulent Aarhus
Marie Rosbjerg Aarhus Universitetshospital Oversygeplejerske Aarhus
Hans Skriver Jørgensen Aarhus Universitetshospital Ledende Overlæge Aarhus – Region Midt
Marie-Louise Ulsøe Aarhus Universitetshospital Oversygeplejerske Aarhus – Region Midt
Hans Peter Jensen Sundhed og Omsorg – HR Chefkonsulent Aarhus Kommune
Vibeke Sjøgreen Sundhed og Omsorg – HR Hr-Chef Aarhus Kommune
Steen Lee Sundhed og Omsorg – HR Teamkoordinator Aarhus Kommune
Helle Rasmussen Sundhed og Omsorg – HR Teamkoordinator Aarhus Kommune
Eva Tersbøl Sundhed og Omsorg – HR Teamkoordinator Aarhus Kommune
Grete Christensen Dansk Sygeplejeråd Formand
Torsten Lauritzen Institut for Folkesundhed i Århus Professor, lægelig chefrådgiver i Diabetesforeningen
Rasmus Willig Roskilde Universitet Sociolog, Ph.D., Debattør, Lektor
Laura Holm Sundhedskonferencen Faglig leder
Daniel Nyboe Andersen Sundhedskonferencen Konferencechef
Steen Wackerhausen Aarhus Universitet Filosof, Psykolog, Ph. D., Professor
Eva Just Sygeplejerske, Ph.D., Konsulent, Lektor